Co napisać w pierwszej wiadomości

Mar 09, 2018

Treść pierwszej wiadomości powinna być dobrze wybrana i powinna zawierać indywidualną notatkę, tak aby przykuć uwagę osoby, którą chcesz poznać. Ale pamiętaj aby pokazać także, że druga osoba jest centrum Twoich zainteresowań.

Okaż zainteresowanie

Aby kogoś poznać oraz aby otrzmać wiadomość zwrotną dobrze jest zadać pytanie. Pamiętaj jednak żeby nie zadawać zbat wielu przypadkowych pytań. Lepiej jest najpierw zapoznać się z profilem danej osoby np. poprzez sprawdzenie jej profilu. Przeczytaj o zainteresowaniach tej osoby, zasadach, prośbach, sprawdź zdjęcia aby mieć ogólne wrażenie na temat osobowści potencjalnego partnera lub partnerki.

Na przykład jeśli widzisz, że osoba która Ci się podoba, ma jakieś szczególne zainteresowania, zadaj jej pytania na ten temat. Najlepiej jeśli podzielacie wspólne zainteresowania i możecie porozmawiać o szczegółach.

Pokaż, że także jesteś interesującą osobą.

Bycie zainteresowanym drugą osobą czyni Cię interesującą osobą. Możesz zacząć swoją wiadomość od cytatu z ulubionego filmu osoby, którą się interesujesz. To może przyciągnąć jej lub jego uwagę a także takie wiadomości mają wiekszą szansę aby ktoś na nie odpowiedział, niż takie, które wydają się być jedynie wysyłanym do wszyskich wzorem.

Z drugiej strony, druga osoba także chce poznać Ciebie, aby wiedzieć czy warto jest odpowiadać. Najlepiej jest napisać coś o sobie. Na przykład możesz wspomnieć jakie lubisz zajęcia, jakie masz zainteresowania, jaką lubisz muzykę czy książki. Ale nie ujawniaj zbyt dużo w pierwszej wiadomości. Pozwól aby druga osoba odkryła inne interesujące wiadomości na Twoj temat później.